| tony2001 a întrebat:

Sal.TPU! eu joc metin2 ro. dar nu stiu cum sa fac banii e foarte greu am prieteni care pe zi pe lata fac fms +9 rib +9 dragon +9 mortala +9 si eu nu pot asa ceva. ajutati-ma pls daca doriti sa ma contacati pe metin2ro ma cheama Militehnicuz ( M i l i t e h n i c u z) fundita la cel mai bun raspund. a da am uitat sa va spun bat ca multi o sa-mi spuneti sa bat metine. Eu bat metine dar.nu pica de obicei nimic bun. Eu sunt Razboinic pe magia CORP dar. de cand ma joc metin mi-au picat 1 aura sabiei 0 iuses 0 vartej 2, 3, 4 incizii triple 2, 3, 4 izbitura.si nu am decat lvl 30 tigru +9 protectie +1 un bonus 5 sansa de absoarbere PM sau PV si Fms +5 paguba media 11 paguba competentei -3 pietre: anti ninja +4 si reintoarcerii +3 aste sunt pietrele de pe el cu cel mai mare noroc am pus reintoarcerii +3 ca am luato cu ninja +4 si gol am dat 3, 4kk 2 boabe zen 1 manual de imblnazit caii si 1 medalie de cal pentru fms +5 pm 11 pc -3 ninja +4 si gol si eu m-a bagat reintoarcerii dar cu cel mai mare noroc am pus piatra si am facut rost de fms cu cel mai amre noroc am cautat mult +4, 5, 6 pm peste 10 pietre +3 si am gasit unu cumva acum rup( bat) ninja foarte usor am batut unu cand aveam doar tigru +6 si fms el avea full armrua de 26+9 cutit ( pfn) de lvl 30 +9 si l-am batut cu un cont de lvl 41 arica varumio dar asta nu conteaza deci cine ma ajuta sa fac bani mai usor pe metin2 ro dar. fara Hack. Funditaaa

Răspuns Câştigător
| eXcisioN a răspuns:

Pai fii atent cum fac eu! Din pescuit ies foarte multi bani, mai ales daca folosesti fishbot (Hack care pescuieste singur), cu fishbotul daca il lasi deschis o zi intreaga faci vreo 10kk daca deschizi pestii si iti dau multe scoici. Scoicile le poti da cu 450k sa le vinzi sau poti sa dai direct pestii cu 15-20k buc. Altceva, mai sparg pietre si cand bat la salbatici sau oriunde iau toate itemele care pica si le vand la Negustoarea de Diverse ca din alea mai fac vreo 100k. Altceva nu stiu, sa faci fiecare misiune sau sa cumperi Cartea Misiunii, si dupa ce faci misiunea care ti-o da iti da o recompensa. Sper ca te-am ajutat, pentru mai multe detalii baga id meu: reexcision. O zi/seara buna!

42 răspunsuri:
| tony2001 explică:

A rog raspundeti!

| danyy16 a răspuns:

Sal.
1.Pescuiesti fara hack
2. Faci multe dt pica yang si e si fierarul.
3. Spargi metine
4.Cumperi ceva ieftin si vinzi mai scump.

| Cromwell a răspuns:

Vinzi tot ce ai si cumperi deocamdta 2 max 3 fms +0 e 1kk depiden de medie d epreferabul peste 20 si paoi le fcai+5\6 si le vinzi cu 5kk si tot asa si tt asa eu cu 3kk am ajuns in 3 zile la 26

| Rony56 a răspuns:

Uite cum fac eu, este o metoda care nu stiam si am aflat chiar azi cand cresteam la orci.
1. te teleportezi la orci(trebuie sa ai iteme foarte bune ca sa rezisti si trebuie sa ai lv 20-25 sau poate pana in 30)
2. bati orcii de la inceput ii bati pana pica pfn-uri (cam odata la 15-30 minute), ele pot pica +0+1+2.
3. te uiti la pagube si in functie de ele vinzi pfn-urile, sau le fac +9, eu a incercat metoda asta si am pfn+6 unu a esuat la +5, succes

| Fly2Sky a răspuns:

1.MAi intai Ce level ai?
2.pentru a face bani trebuie(am 2 metode):

1.Fa rost de fiere de urs fara + sau cu+.Asa faci10 fiere de urs.2x costa 100k(100.000 yang).

2.Castiga aura sabie o dai pe 1 kk(1.000.000 yang) (depinde pe server joci).Ea poate fii castigata la pietre de 15-30

| IulianStefan a răspuns:

Deci ai lvl 41 du-te in padurea fantomelor si fa rost de perhamente binecuvatate cel mai ieftide 2kk

| torent3 a răspuns:

Daca ai peste lvl 30 iti sugerez sa 1bati metine siti cad pietre iar apoi mergi prima camera in templu la minerit si fac 200 aur lacrima etc si la finisezi si la vinzi cu 300-500k bucata sau pescuiesti vreo cateva ore faci inventaru plin de pesti ii deschizi si skoici si perle cam asa am facut eu si am 17kk

| reyko1 a răspuns:

Auzi amice si eu eram ca si tine ininte dar acum sun intr'un fel bogat.big grin
1. Daca ai lv 30 cumparati o undita..si mergi la pescuit in map 1 langa pescar.Prinzi in jur de 20 de pesti si dai click dreapta pe ei si daca ai noroc iasa o skoica care o vinzi cu 1 kk (1.000.000 Yang) poti ca sa vinzi pesti cu 30k bucata dar o sa iti ia mai mult timpbig grin..Si daca te simti norocos poti desface skoica cu un click dreapta pe ea.Dar te sfatuiesc sa nu pentru ca Rare ori iasa skoicabig grin eu asa am facut de mam imbogatit...Bafta
winking

| Fly2Sky a răspuns:

Ma uite un sfat la eventuri.La paste pic oua sau oua magice.Din oua magice pot iesii perle bani etc. ouale simple le vinde.Asta faci si la craciun castigi soseste, iar de acolo iti pot pic ss-uri perle etc. iar la ox iti pot pic obiecte f pretioase. cum ar fi blesuri perle etc bafta. fundita

| qretf a răspuns:

Faci lvl 30 te duci la pescuit si prinzi pestia apoi ii desfaci si daca ai noroc pica scoici care se dau cu 500-700 k by3

| Fly2Sky a răspuns:

A da era sa uit. Fat-ti un shaman si da buff la astia mari sau pe un cont mare fraiereste-i pe astia mici sau creste-i pe bani sau itm pe are le poti vinde. Funda

| ionut32335 a răspuns:

Atentie mare sunt multe modalitati
1.Pescuit scoici (lvl 30 sa pescuiesti) eu am srans 30 de scoici si le-am vandut la 1kk intro zii fac 60kk 2.Hack laughing 3. Du-te la arhani strange riburi vindele si PUF BANI sau cu FMS.
Sper sa ajute ma puteti contacta pe Iceman lvl MARE AM 79 Bafta.

| geneu45 a răspuns:

In cat timp ii primesc?

| Anonim22341 a răspuns:

Uite, iti spun cum fac eu.In fiecare zi cand intru pe metin, stau 1h jumate la pescuit, apoi dechid toti pestii, iar daca am vreo skoica o vand, iar apoi merg la metine vreo 1-2 ore, iar apoi vand cc-urile si pietrele.Si asa ajung sa fac intr-o zi intre 1-6kk. Baftawinking

| ionut2kk a răspuns:

Sa faci fiere x1 costa 100kk si aura x1 50kk

| ionut2kk a răspuns (pentru tony2001):

laughing)))))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai repede ai face daca ai face cateva misiuni si la level 30 gasesti niste misiuni bune.

| ItsMyTime a răspuns:

Spargi metine lv tau si orice pica iei itemele slabele dai la magazin pietrele +0-1-2 le vinzi cu 20-30k celor care fac finisaje

daca ai iteme medi poti batecapitanul bestie pica ss si shiriken+ care e destul de scump

cumperi o unita si cateva rame si pescuiesti eufac cam 10kk pe zi si nu am hack

mineresti poate ti se pare ca se fac greu bani asa dar se fac chiar foarte bine

faci un contde lv 13-18 si bati brutalul o saiei cam 10-20 fmsuri pe zi

NU EXISTA NICI UN HACK DE BANI ASTIA ITI CER CONTUL SI DUPA IL GOLSEC

faci cateva conturi de lv 20 cu cutia ucenicului si bonusezi multe clopote si schimbi pana pica 12 inteligenta le dai cu 20kk bucata

farmezi imha cu un cont de13-19 si iei pentagoane+0 daca are vre unul imun nec sau 12 inteligenta ambele sunt la la fel de scumpe, sau poate pica arme de lv 30

mergi la v2 si culegi castile de21+5,scuturile de61+0,clopotele +4, si cand iesi dea acolo vinzi clopotele lamagazin castile ledai cu 100k bucata si 100k scuturile/ daca gasesti vultur +0 e 500k acela

sper ca te-am ajutat, bafta pa

| Treexen a răspuns:

Fa-ti set pentru farmat si farmeaza in mape de lvl-ul tau, depinde cat de bun esti, poti bate is monstri cu 20 de lvl-e mai mari daca ai itm bune. Daca nu te-am lamurit te poti uita la un ghid despre mt2

| Andreeacoco1223441 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la minerit. Eu fac intre 5kk-8kk pe zi. Trebuie sa ai decat un tarnacop si sa te duci in templul ala care e in mapa orcilor. Bafta!

| godinkyzz a răspuns:

Symplu Hack de yang

| Oltean_Adynagaby_1978 a răspuns:

Vreau sa fiu hecher

| Oltean_Adynagaby_1978 a răspuns:

Vreau sa fiu gm

| Costea_Raul_1996 a răspuns:

Pasul 1 : Faci lv 30, iti iei un tarnacop, Faci multe minereuri
Pasul 2: Spargi metine si faci orice piatra +0/+1/2/
Pasul 3 : Mergi la altchimist, si fa din pietre si minereuri finisaje
Pasul 4 : Strange cateva finisaje si dupa fale shop cu 200-300 k bucata.

| B530Mihai a răspuns:

Foloseste un multihack, asa o sa ai fishbot, lvlbot, farmbot, etc. Daca ai nev de un hack care este functionabil acum pe RO da-mi add: du. mihai97@yahoo.com. Poate o sa te ajut.

| iT3HH a răspuns:

Uite...Eu te sfatuies! Mergi la pescuit, prinzi peste...si daca vrei:
1)Ii vinzi cu pretul lor obisnuit, si bagi daca ai peste30+,sa zicem ca 1 peste=25000yang(25k)tu bagi pe la mijloc cu 250000(250k)sau chiar 2500000(2.5kk)asa am vandut eu.Nu vei lua ban pentru asa ceva! Este greseala jucatorului ca nu sa asigurat.
2)Daca vei avea noroc vei desface pestii si din ei vor pica scoici, iar daca vrei le desfaci si pot pica perle! Succes in continuare

| cristian144 a răspuns:

Ami zice si mie cineva ce fac daca cand scriu numele si parola pe metin2 european si ami zice ca sunt gresite ce fac imi fac alt cont sau ce cine raspunde i dau funda

| cristian144 a răspuns:

E destul de bun nu prea bun doar bun

| cocolino01 a răspuns:

Cadourimetin2.yolasite.com-POWER LEVELING, aniverseaza 5 ani de la infiintare! 3 lv moca! NU ratati ocazia pentru ca perioada este limitata!