| Marius_Dragomir_1989 a întrebat:

Sal TPU. Mi-am descarcat fifa 14 si imi merge sacadat imi puteti spune de ce? Am procesor Intel Dual Core 1.80 GHz 2 GB Ram 500 Gb harddisk 512 placa video Nvida GeForce 8400 GS

6 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

Cu procesoru si placa aia video dc crezi oare? tongue

| DuDDy24 a răspuns:

Ti se misca sacadat din cauza placii video, e cam slaba.
Shimba rezolutia, incearca una mai mica si mai taie din detalii si efectewinking

| Marius_Dragomir_1989 explică (pentru DuDDy24):

Dar la cerinte scrie minim 256...

| DuDDy24 a răspuns (pentru Marius_Dragomir_1989):

Marime memoriei unei placi video nu este direct relevanta la performanta ei, astfel sunt placi video de 512mb mai bune decat unele de 2gb. Procesorul grafic (GPU) conteaza, daca el e slab degeaba ai 10gb de memorie video ca nu o sa fie sa o.foloseasca

| Marius_Dragomir_1989 explică (pentru DuDDy24):

Si ce ar trebui sa-mi cumpar?

Răspuns utilizator avertizat