| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU
pot sa pun o placa video cu slotul pci expres x16 3.0 intro placa de baza cu sloturile: PCI Express x16 2.0; PCI Express x1 2.0; PCI

si daca e posibil, ii sunt afectate cumva carecteristicile, ceva?
mersi anticipat

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Diferenta intre PCie 2.0 si 3.0 este zero. Placa video PCI-e 3.0 va fi compatibila cu placa ta de baza si nu vei pierde din performanta deoarece si slotul PCI-e 2.0 are o latime de banda destul de mare pentru a putea procesa informatiile trimise de placa video.
Bafta!