| ZuAgain a întrebat:

Va rog spuneti-mi
Vam mai intrebat daca placa de baza are video slotul PCI express 16 si placa video care vreau sa o iau are PCI expres 20 merge?
Si cum pot mari frecventa procesorului

Răspuns Câştigător
| cristiannn_8836 a răspuns:

Da iti mergetongue
de fapt slotu e pci express X16 iar placile video pci express is de 2 feluri:-pci express 1. 0
-pci express 2. 0
oricare iti merge daca ai slot pci express x16...indiferent daca placa video e pci ex 1. 0 sau 2. 0.
Cat despre procesor, ca sa ii maresti frecventa trebuie sa ii faci overclock din Bios...iti recomand sa nu faci asta, pentru ca e greu, ai nevoie de cooler nou, si reduce durata de viata a procesorului(acesta se poate strica oricand)winking
Bafta!