| PfloO a întrebat:

Sall all! big grin De curand am bagat unui coleg un xp. Problema era ca nu-i mergea del-ul cand i se aprindea pc-ul (nu ca ar fi butonul stricat dar orice tastatura bagam nu mergea ) nu intra in install asa ca am instalat xp-ul intrand in install cu xp-ul anterior. Nu stiu cum am facut dar nu sa mai formatat partitia cu xp defect si xp-ul nou s-a bagat pe alta partitie.

>--- Si urmeaza intrebarea laughing
Am vazut ca nu pot sa sterg windows-ul vechi dupa partitia cu pricina imi da o eroare stupida.

EXISTA VREUN PROGRAM CU, CARE POT FORMATA ACEA PARTITIE SAU O METODA? confused

Răspuns Câştigător
| Tzuna a răspuns:

Da exista...partition magic, sau intri in disk management din windows si formatezi partitia. nu inteleg de ce ai vrea sa o stergi daca ea se poate formata, chiar din windows. Bafta!

| PfloO explică (pentru Tzuna):

Man deci de formatare stiam dar dau click dreapta pe partitia respectiva dau format "quick" si apoi si acolo da o eroare poate programul tau va merge si in legatura cu disk management cand dau la fel click dreapta pe partitia respectiva nu vad format sau delete volume sad

1 răspuns: