| AlexRock a întrebat:

Sall all! Intrebarea asta este pentru cei ce joaca metin2 gx. Ce ar trebui sa fac ca sa ma descurc bine la dueluri. Eu am lvl 82 (razboinic) si ma enerveaza faptul ca majoritatea ma omoara dintr-o simpla izbitura. La crescut stau bine dar nu stiu ce sa fac ca sa fiu cat de cat ok la dueluri si sa nu mai iau bataie de la cei cu 10 levele mai mici...Merci anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Bogdanutzuu a răspuns:

Salut,trebuie sa ai bonusuri PVP pe iteme (PVP: Player Vs Player). In primul rand trebuie sa ai 4 scuturi de lv 61, toate +9 pentru ca ele dau aparare la rase (exemplu: Scutul vulturului+9 are Aprare 20% razboinci) si trebuie sa pui pe celelalte iteme bonusurile : max pv, aparare sabie( pentru cei care au sabie in mana), aparare pumnal (pentru ninja cu pumnale) etc, uite un link unde sa vezi ce bonusuri iti trebuie : http://tutorialemetin2.blogspot.ro/2011/05/ghidbonusuri-pentru-pvp.html
Sper ca te-am ajutat.