| T0X1kSkuLL a întrebat:

Mi-am descarcat Gta4 si imi merge sacadat. Inf despre PC meu >- Operating System
Windows 7 Professional 64-bit SP1
CPU
Intel Pentium E5700 @ 3. 00GHz
Wolfdale 45nm Technology
RAM
2. 00GB Single-Channel DDR3 @ 400MHz (6-6-6-15)
Motherboard

ASRock G41M-GS3 (CPUSocket)
Graphics
TLU-02253WX (1440x900@59Hz)
NVIDIA GeForce 8400 GS (Microsoft Corporation - WDDM v1.1) (Undefined)
Storage
465GB Seagate ST3500418AS ATA Device (SATA)
Optical Drives
TSSTcorp CDDVDW SH-S223C ATA Device
DTSOFT Virtual CdRom Device
Audio
High Definition Audio Device
Imi merge destul de sacadat adica se blocheaza la 4-5 sec.L-am sters gandindu-ma ca nu a fost bun siteul de unde l-am descarcat si l-am sters si mi-am luat altul iar la asta intru in el imi apare meniul si dupa 30 sec ma scoate! spuneti-mi DE CE!?!?!? CE AS PUTEA SA FAC SA NU MAI MEARCADAT SI DE UNDE SA IAU ALTUL MAI BUN! DATIMI SI NISTE CODURI DACA AVETI PLIZZ! VA ROG DAU SUPER MEGA FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| eXperience a răspuns:

Intai si intai, fa i update la patch-ul 1.0.7.0, si ar trebuie sa iti mearga mult mai bine, oricum in general al trebuie sa il rulezi pe low-mediu 30fps

| T0X1kSkuLL explică (pentru eXperience):

Am dat totul la low si intr-adevar chiar nu mai merge sacadat dar cum fac update la patch-ul 1.0.7.0? Dami un site de unde sa il iau si spune-mi cum sa-l instalez plizz! Iti dau FUNDA!

2 răspunsuri:
| MuncitorU a răspuns:

AI PC-ul destul de bun. Si eu am achizitionat un pack cu toate GTA-urile in afara de GTA 5. Am laptop, pe care merg toate jocurile, si mie imi merge sacadat daca dau graficile la maxim. Dar nu e de la PC, e din cauza ca GTA 4 a fost optimizat foarte prost de catre RockstarGames de pe Xvox pe PC. Cand la-au optimizat, nu au fixat toate optiunile, graficile, driverele, glitch-urile etc. Eu prima data l-am luat de pe net, dar pentru ca mi-l doream asa de mult, si imi mergea si mie sacdat, l-am cumparat. Am incercat tot felul de patch-uri, crack-uri sau dezactivarea unor programe. Degeaba! Trebuie sa ai jocul cumparat, si sa joci cu graficile low-medium ca sa mearga bine.