| GameRoGo a întrebat:

Sall

Am si eu o intrebare de ce imi da crash in al 2 lea meci de casual am procesor Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2. 20GHz si 4 gb ram DirectX 10. Windows 7 pe 32 bits. Va Rog Spunteti-mi de ce imi da crash.
Cine imi da un raspuns corect ii dau funda!

17 răspunsuri:
| GabrieloKg a răspuns:

Ce joc? Componentele par slabe, ce placa video ai? Jocul poate avea bug uri, windowsul in lipsa de drivere. Scrie pe net jocul urmat de,, can i run it": Exempul: league of legends can i run it si o sa vezi ce componente ai nevoie sau da-i sa iti faca o scanare si iti zic ei daca poti sau nu.

| GameRoGo explică (pentru GabrieloKg):

Ba placa video e Intel (R) HD Graphics

| GabrieloKg a răspuns (pentru GameRoGo):

Trebuie sa aiba o serie, gen 500, 5000, 3000. Oricum, pare a placa video integrata, adica lipita de placa, ceea ce rezulta la un Pc foarte slab. Repet, iti recomand un PC nou cu specificatii de Gaming. Gen procesor quad core, 4gm drr3, placa video dedicata 1Gb 128 bits etc. Poate jocul sa fie problema, sau piesele fiind prea vechi dau eroare.

| GameRoGo explică (pentru GabrieloKg):

Si jocul este cs go

| GameRoGo explică (pentru GabrieloKg):

Dar poate sa fie de la bits ca am 32?

| GabrieloKg a răspuns (pentru GameRoGo):

E clar, ia-ti Pc nou. Cu acele componente nu faci nimic,

| GameRoGo explică (pentru GabrieloKg):

Dar imi merge in 30-50 fps

| GabrieloKg a răspuns (pentru GameRoGo):

Poti spune exact ce eroare iti da, ce zice?

| GameRoGo explică (pentru GabrieloKg):

Da boss dar stai sa bag un casual si dupa copiez si iti arat ce imi zice...

| GameRoGo explică (pentru GabrieloKg):

Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: csgo.exe
Application Version: 0.0.0.0
Application Timestamp: 59b7136d
Fault Module Name: tier0.dll
Fault Module Version: 0.0.0.0
Fault Module Timestamp: 59b059af
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 00009251
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1048
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

| GabrieloKg a răspuns (pentru GameRoGo):

RAZER SYNAPSE sau STEELSERIES ENGINE. Am citit undeva ca trebuie sa le dezactivezi, in caz de le ai.

| GabrieloKg a răspuns (pentru GameRoGo):

Vad ca scrie acolo ceva de tier0.dll. presupun ca ar trebui sa il downloadezi, de obicei ddl urile se baga in C Windows System32 ai link aici https://goo.gl/uKdSZ5

| GameRoGo explică (pentru GabrieloKg):

Ba sa vad daca merge, daca merge iti dau paypal de 10 euro

| GameRoGo explică (pentru GabrieloKg):

Ba tot nu merge sad spune te rog ce ar trebui sa fac. Ba am descarcat aia am bagat in system 32 si gata. Degeaba sad

| GabrieloKg a răspuns (pentru GameRoGo):

Da un skype, Facebook ceva, e prea greu sa iti zic asa.

| GameRoGo explică (pentru GabrieloKg):

Adauga-ma ma cheama : Gamer Nebun09, sa imi spui cum te cheama si pe tine pe skype

| Tuderlus a răspuns:

Este din cauza pc-ului componente foarte slabe la fel pateam si eu la celalalt pc.