| ReVeRs a întrebat:

Sall ce jocuri pot juca pe un laptop Acer aspire 5742g : procesor i3 2. 40GHz, RAM 3 GB, placa video nVIDIA gt 520 m 1GB Windows 7 32 bit?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Poti juca orice joc, procesor i3 am si eu, placa video e putin mai slaba ca a ta, o am de 430 si imi merge orice joc.Jocuri ti-as recomanda ultimul Tomb Raider sau DMC-devil may cry cel nou.

| ReVeRs explică (pentru anonim_4396):

Tomb raider 2013 cred ca te referi tu.din cate am citit pe net iti/imi trebuie procesor i5 si 4 GB ram ca sa mearga bine iar de DMC cam tot pe acolo ..alte propuneri?

| Amilik a răspuns:

Intra pe
http://www.systemrequirementslab.com/cyri
si acolo afli ce jocuri iti merg.

| IuLYaN17 a răspuns:

Ce jocuri iti plac?

| ReVeRs explică (pentru IuLYaN17):

Pai m-ar interesa shooting si aventura in special cele de aventura pentru ca ce gasesc eu cu grafica mai buna nu imi merge.Dar in general caut ceva cu grafica bunicica.