| AlexStefan1 a întrebat:

Sall comunitate, am un laptop Lenovo G510 cu o placa video AMD Radeon de 2048mb ( 2gb ) si os 7 dar cand imi instalez War Thunder imi zice ca card graphics trebuiesc updatate. daca imi instalez windous 8 o sa mearga? P.S. cand joc jocuri de pe fb imi zice ceva de Dx9. HELP

4 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Fa update la windows si ar trebui sa se rezolve si baga directx-ul jocului.(de obicei e in kitul de instalare)

| buzucan a răspuns:

Nu merge sa faci update sau ce?

| AlexStefan1 explică (pentru buzucan):

Am instalat deja os 8.1 pro si acum merge foarte bine big grin dar multumesc pentru ajutor