| jencik14 a întrebat:

Sall la toti am avut Windows xp si serverul Metin 2 Steel mergea ft bine.Acum am Windows 7 si cind vin in centru orasului imi da kick din joc si imi apare o fereastra cu semne de intrebare.Cum se numeste eroare si cum as putea sa o inlatur va rog ajutati-ma

6 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Ai putea face un screenshot cand iti apare eroarea? si ai incercat sa joci alt metin sa vezi daca in altul iti face tot asa?

| sliferTM a răspuns:

E din cauza ramilor!
windwos7 ca sa mearga bine si jocurile pe langa el iti trebuie minim 2gb ram e indicat 4gb...
Instaleaza din noou windwos xp si o sa-ti mearga si nu o sati mai apara eroareahappy
(funditabig grin?)

| dracu14 a răspuns (pentru sliferTM):

Cine te-a mintit? windows 7 merge foarte bine pe 1gb ram, stiu asta pentru ca am 1gb ram procesor Intel pentium d 3.00 3.00 ghz si o placa video ati radeon x1550 si ma joc jocuri care solicita mult mai mult decat mt2

| sliferTM a răspuns (pentru dracu14):

Nimei nu m-a mintit dar din cate stiu cere 2gb...
si mt2 steel nu e un sv privat cu 10 playeri e un seravr cu 500 jucatori on... si la ce lag e prin mpa1 nu cred ca daca e cum ai tu 1gb ram si windows7 sa iti mearga perfect

| dracu14 a răspuns (pentru sliferTM):

Pe vremea cand jucam eu mt jucam new metin3, pe care in mapa 1 ch1 nu aveai loc sa te misti, era super aglomerat si nu aveam lag, iti zic eu ca nu e din cauza windowsului si nici a ramului

| oOSaSuKeOo a răspuns (pentru sliferTM):

Eu am vista si am aceeasi problema.Si am 4 gb ramsad.