Sall! Ma poate ajuta cineva si pe mine...Deci. am instalat windows xp din nou (celalat era vechi) imi instalez counter-strike si la video vreau sa dau pe OpenGL isi da restart cs si cand intru imi zice [The specified video mode is not suported.The game will now run in software mode.] si nu stiu ce sa fac.Am dezinstalat si reinstalat placa video [Nvidia Geforce4 Ti 4200] si degeaba. Care o fi solutia?

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Incearca sa umbli la rezolutie... sau mai reinstaleaza windows-ul odata.

Am incercat si la rezolutie si in primul rand am reinstalat windowsul de 3 ori

| Anonymus314 a răspuns (pentru UnknownError):

Dar pana acum iti mergea opengl nu?

Da

| Anonymus314 a răspuns (pentru UnknownError):

Bine, incearca asta:

Dezinstaleaza jocul. Restart.

Start > Run > Regedit

HKEY_CURRENT_USER > Software

Click pe folderul Valve si apasa Delete.

Apoi intra in C:\Program Files si sterge folderul Valve.

Instaleaza jocul.

Nu merge nimic din ce mi-ai zis. Acum joc pe modul D3D. Totusi de aia vroiam ca pe modul D3D se vede stuff si pe OpenGL nu se vede crying

| Anonymus314 a răspuns (pentru UnknownError):

Nah... sorry… altceva in afara sa mai incerci sa reinstalezi placa video... nu-mi vine in minte.

Se pare ca nimic nu a mers. Cred ca problema asta nu are solutie.Dar pe windowsu vechi mergea perfect.crying crying crying crying crying

| Anonymus314 a răspuns (pentru UnknownError):

Uite, incearca sa faci asta de cateva ori, intra in modul d3d, apoi du-te la optiuni video si selecteaza openGL, chiar daca nu merge din prima, fa de cateva ori asa pana se deschide pe openGL

NU NU NU NU A MERS NIMIC. am facut asta de 6 ori... o sa intreb pe un prieten mai mare si mai priceput in calculatoare poate el stie mai bine.crying crying crying crying crying

11 răspunsuri:

Speeder96 imi cer scuze acum merge placa video doar ca nu stiam de unde sa dezinstalez placa si am dezinstalat si reinstalato si merge... oricum mersi pentru ajutorul acordat... si ai o funda

| Anonymus314 a răspuns (pentru UnknownError):

Np, ma bucur ca ai rezolvat.