| TheDarkMita a întrebat:

Am o eroare naspa "The procedure entry point_except_handler4_common could not be located in the dynamic link library msvcrt.dll" dau ditamai funda happy
P.S am sters dwmapi.dll si nimic straight face

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Suport Microsoft pentru Windows XP ->

Pentru a rezolva această problemă, utilizaţi Consola de recuperare Windows XP pentru a înlocui fişierul Msvcrt.dll cu versiunea originală. Pentru aceasta, urmaţi aceşti paşi:

Introduceţi CD-ROM-ul Windows XP în unitatea CD-ROM sau DVD-ROM a computerului, apoi reporniţi computerul de pe CD-ROM.

NOTĂ: Anumite computere pot necesita modificarea setărilor sistemului de intrare-ieşire primar (BIOS) înainte de a fi posibilă pornirea computerului de pe un CD-ROM. Pentru informaţii despre modificarea BIOS-ului, consultaţi documentaţia computerului.
În ecranul Welcome to Setup, apăsaţi pe R pentru a porni Consola de recuperare.
Apăsaţi pe tasta cu numărul care corespunde instalării pe care doriţi să o reparaţi, apoi apăsaţi pe ENTER.
Tastaţi parola de administrator, apoi apăsaţi pe ENTER.
Cu CD-ROM-ul Windows XP CD-ROM introdus în unitatea CD-ROM sau DVD-ROM, tastaţi următoarele comenzi, apăsând pe ENTER după fiecare comandă:
cd system32
ren msvcrt.dll msvcrt.old
CD-ROM_or_DVD-ROM_Drive_Letter:
cd \i386
expand msvcrt.dl_ BootDriveLetter:\windows\system32
exit
NOTĂ: BootDriveLetter se referă la litera unităţii de pe care se face încărcarea. Cu alte cuvinte, se referă la unitatea pe care se află folderul Windows (probabil unitatea C). CD-ROM_or_DVD-ROM_Drive_Letter se referă la litera unităţii CD-ROM sau DVD-ROM. Frecvent, unitatea CD-ROM sau DVD-ROM are asociată litera D.

NOTĂ: Versiunea comercială a fişierului Msvcrt.dll este datată 23 august 2001. Acesta a fost inclusă în Windows XP şi are următoarele proprietăţi:

Modificare 8.23.01
Dimensiune - 315 KO (322.560 octeţi)
Versiune - 7.0. 2600.0

Această versiune conţine funcţia _resetstkoflw.

Pentru a vizualiza funcţiile dintr-un fişier.dll, folosiţi utilitarul Dependency Walker (Depends.exe), care este disponibil cu Windows XP Support Tools. Pentru a instala Windows XP Support Tools, introduceţi CD-ROM-ul Windows XP în unitatea CD-ROM sau DVD-ROM, faceţi clic pe Start, apoi pe Executare, tastaţi CD-ROM_or_DVD-ROM_Drive_Letter:\Support\Tools\Setup.exe în caseta Deschidere, apoi apăsaţi pe ENTER.