| pattlebass a întrebat:

Cum pun pe minecraft skin sharch un skin?

5 răspunsuri:
| Ryuunosuke a răspuns:

Trebuie să scrii acel nume de la skin când te loghezi şi vei avea acel skin, dacă vrei propriul nume şi propriul skin trebuie să ai cont premium.

| AndreiBurlacuRobert a răspuns:

Incerc sa iti spun cat pot de explicit: dupa ce ai instalat minecraft si intri in el iti apare ferestra de la joc cu un spatiu in care trebuie sa scrii, acolo introduci numele skin-ului dorit de tine dupa care dai play, recomandat ar fi sa intri pe un server ca sa vezi daca merge sau daca nu (pe singleplayer exista o sansa ca sa nu iti arate skin-ul, mai ales daca nu ai conexiune la internet). Dupa ce ai facut toate acestea bucurate de skin si date mare ca ai un skin smecher la cei care au skin de Steev. Funda?winking

| pattlebass explică (pentru AndreiBurlacuRobert):

Dar cum pun oamenii skinuri pe http://mcskinsearch.com/?

| AndreiBurlacuRobert a răspuns (pentru pattlebass):

Nu stiu. Am multe idei. Dar nici o dovada pentru ele. O prima idee ar fi cea cu, crearea contului, dar nu este pe nicaieri un buton de aces fel. A doua idee ar fi cea cu contul premium, dar din nou, nu vad nici macar un buton care sa spuna upload sau create sau ceva de genul. Deci nu stiu nimic despre asta. Imi pare rau!

| pattlebass explică (pentru AndreiBurlacuRobert):

Nu-i nimic, dar nu cred ca au cont premium pentru ca dace au cont premium nu am putea folosi skinul (daca ai premium nimeni
nu-ti poate fura numele)