| Hipnotik a întrebat:

SAll TPU!
Ma ajuta cineva va rog frumos sa pot sa intru pe un svr non hamachi non premium minecraft.Imi explica cineva cum sa intru?, daca nu prin team viever. Id:hipnotik_9@yahoo.com.Am mai incercat sa intru si imi spune ca numele nu e bun ca contine caractere ilegale, si nu stiu cum sa mi-l schimb.Am minecraft 1.6.2

Răspuns Câştigător
| RaduHD a răspuns:

Cand deschizi minecraftul ai o casuta cu "Username" si scrii acolo numele. Dupa care deschizi jocul.Dai click pe butonul Multipalyer dupa care dai "Add Server". La Server Name scrii numele serverului(nu trebuie sa fie neaparat la fel) iar la Server Address pui adresa serverului (IP si cu port)
Dupa care dai "Done".Ar trebui sa vezi serverul in lista acuma.

| Hipnotik explică (pentru RaduHD):

Intri te rog prin team wiever ca nu am minecraft din ala unde sa scrie username..Am avut mai demult dar acuma am alt minecraft.imi poti da un site te rog de unde sa pot downloada minecraft normal free te rog.

1 răspuns: