| horysk8 a întrebat:

un prieten si-a facut un server de minecraft pe hamachi pe el il lasa sa intre pe server dar pe alti nu.Cum poate rezolva aceasta problema cine stie are funda

1 răspuns:
| Marin_Alexandru_1998 a răspuns:

Dupa cum stii acel program hamachi, in el se face o camera cu maxim 5 oameni.
Ca sa va puteti juca minecraft cu hamachi toti aia ai tai trebuie sa fie logati pe acea camera de hamachi si apoi detinatorul serverului da drumul si gata dar trebuie neaparat sa fie si ceilalti logati pe camera la detinator.
Ex: ID:
Password:
Alea doua trebuie sa ii ceara ceilalti la detinator sau altcnv.Atentie sa nu dea de ex de la yahoo, facebook, etc. trebuie neaparat de la hamachi.
Sper ca ti-am fost de folos.Numai bine!