| horysk8 a întrebat:

vreau sa ma joc minecraft si imi merge foarte sacadat am un pc cu procesor de 2. 80GHz 512MB de rami si 96 de placa video(stiu ca placa video este cam slaba) da imi spuneti va rog ce setari trebuie sa fac ca sa imi meargabig grin PS:nu am placa video Nvidia ci Intel(R) multumesc cine stie are funda

1 răspuns:
| AdySnaP a răspuns:

1. Ai minecraft original sau crackuit?
2. Umbla la setari in joc dai view distance la tiny pariculele la minim si daca e cracuit iti recomand sa opresti si sonorul deoarece si ala face lag un pic.(Un prieten de al meu foloseste game booster dar in cazul tau nu o sa faca diferenta deci nu incerca programe o sa iti mearga si mai greu cu ele )