| vaseavasea4141 a întrebat:

Salu am minecraft si am fps mic si nu prea stiu dc am allocat 6gb ram si fps mic nu stiu ce sa fac ajutati-ma.sad

pc:
i3 3240CPU 3.4 Ghz
nVIDIA geoforce gt630 2gb ddr3
8gb ddr3 ram
hdd:1000GB

5 răspunsuri:
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Click dreapta pe mc, run with graphic processor, high-performance Nvidia Geforce GT630

| vaseavasea4141 explică (pentru FlorinSalamNr1):

Dar daca numi aprea sa cind apas clik dreapta skype vaseavasea4141

| FlorinSalamNr1 a răspuns (pentru vaseavasea4141):

Click dreapta pe ecran, nVIDIA control panel, manage 3d setting, program settings, add, alegi minecraft-ul, select the prefered graphic card..bla bla, nVIDIA geforce...cum se numeste ea si apply si atat

| vaseavasea4141 explică (pentru FlorinSalamNr1):

Adauga-ma pe skype vaseavasea4141

| vaseavasea4141 explică (pentru FlorinSalamNr1):

Dar m-am uitat cei aia si nu am asa ceva la mine nu-s 3 din alea is doar 2.