| mihaialin01 a întrebat:

Salut, acum o zi mi-am formatat laptopul din windows 10 in windows 7, cand aveam windows 10 imi aparea la internet normal (iconita aceea cu wi fi), dupa ce mi-am formatat laptop-ul cu acelasi cd pe care am facut si pc-ul nu ma puteam conecta pur si simplu la internet imi arata iconita la fel ca la pc si era un "x" [cum arata atunci cand nu e conectat firul (la pc) ] am bagat si acea chestie de la wi fi direct in laptop si tot nu mergea, ma puteti ajuta, nu este problema cu wi-fi pe telefon imi merge, si la calculator, firele sunt bagate bine in rooter. Astept raspunsi ofer funda. Mersi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, verifica in My Computer cu click buton dreapta de la maus(This Pc in win 10)device manager daca ai instalat bine driver-ul LAN. Daca apare ceva cu semnul exclamarii sau semnul intrebarii, e clar. Sau mai bine mergi Control Panel>Programs>Unninstall a program si din lista dezinstaleaza driverul de LAN.Reporneste laptop-ul si apoi reinstaleaza driver-ul LAN(vezi pe cd - LAN driver). Daca tot nu vrea, poti sa actualizezi driver-ul LAN prin windows update, dar o sa ia ceva timp fiind pe wi-fi, plus ca sunt sanse sa nu se actualizeze din cauza puterii scazute a wi-fi-ului fata de LAN(Local Area Network) - conectarea prin cablu. Poti sa mai incerci sa intri in setarile rooter-ului si sa-i dai un reset sau sa-i pui din nou setarile.Alte idei nu mai am, sper macar una sa-ti fie de folos! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of... Mda in trei ani de zile ar fi trebuit sa-i dai de cap. Acum am vazut dupa ce am scris toata polologhia...