| CosmynelYo99 a întrebat:

Salut am achizitionat de curand un pc care are urmatoarele componente:
Procesor : AMD Sempron 140 socket AM3 de 2.7 Ghz.
Memory : 2GB RAM DDR3
Graphic: Nvidia GeForce 6150SE nForce 430 integrata
Modelul placii de baza este : MCP61M-M3

As dori si eu sa cumpar o placa video dedicata compatibila cu pc-ul meu, o placa video buna de 1 sau 2 GB

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa schimbi procesorul si placa de baza. Ce buget ai?

| CosmynelYo99 explică (pentru anonim_4396):

De ce sa schimb si procesorul si placa de baza ca este pe pci express

| anonim_4396 a răspuns (pentru CosmynelYo99):

Pai sa ai placa de baza pci express 3.0, si daca iei o placa video mai nou o sa fie limitata de procesor

| CosmynelYo99 explică:

Dc sa schimb si procesorul si placa de baza ca este pe pci express