| EffecTdeScena a întrebat:

Am achizitionat recent un laptop Asus A550V, cu urmatoarea configuratie:
- Procesor: Intel i5-6300HQ 2.30GHz (4 CPUs)
- Memorie RAM: 4 GB
- HDD: 1 Terra
- Placa video: Nvidia GEFORCE 2GB GTX
Problema este ca am dat cam 2500Lei si de curand mi-am instalat GTA 5 si Mafia 3, iar ambele imi merg greu/sacadat si cu detaliile la minim.
(PS: Eu am oportunitatea sa il returnez.)
Ce parere aveti?
Este bun raportul pret-calitate?
Sa il returnez?
(Vreau doar cateva pareri despre el. sunt cam indecis ce sa fac cu el)

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Daca ai driver-ul video la zi (descarcat si instalat de pe site-ul Nvidia) inseamna ca tu cand pornesti jocurile, le pornesti cu placa video integrata. Daca nu ma insel ai placa video GTX 950m, care e destul de buna.
Ce trebuie sa faci: Right-click pe iconita jocului si trebuie sa scrie ceva de genul "Run with" si acolo ai Integrated graphics si Nvidia graphics (cam asa scrie) si tu trebuie sa apesi pe Nvidia graphics.

| Țoglă a răspuns:

Proastă alegere dacă îl vei folosi la jocuri.Un laptop nu e făcut pentru așa ceva.
Jocuri=PC
Office/Online=Laptop

Vezi dacă ai instalat toate driverele la el.