| Andrei0292 a întrebat:

Salut, am descarcat Crysis 2 Maximum Edition, l-am instalat si dupa ce ii dau Finish imi da o eroare legata de "DXSetup" ca nu putea fi deschis din cauza erorii 740, apas ok si imi da aceeasi eroare si la vcredit. Intru in Folderul in care este instalat si deschid eu acele fisiere pentru a le instala. Totul merge bine, crack-ul este pus unde trebuie. Deschid jocul si deodata procesorul urca la 100 % si cooler-ul face ca un avion, am zis ca se mai calmeaza el desi nu l-am auzit niciodata asa, dau play si cand ajung in Loading jocul imi da Crash.
Detin un:
AMD Ryzen 7 2700X
GT 220 1GB GDDR3
2x8 ram 3000 Mhz
Windows 10 x64
Am cautat pe net si nu gasesc o solutie fix la acest joc, placa duce directX 9 si 10, am jucat acest joc si pe o config mai slaba, un Intel duo cu aceeasi placa video si a mers. Multumesc anticipat pentru ajutor.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Incearca sa il rulezi in compatibility mode (click dreapta pe.exe, compatibility mode/mod compatibil). Poate nu ii place Windows 10.

| Andrei0292 explică (pentru Wr3nch):

Mersi, dar acum am alta problema cand dau Campaign si ma baga in Loading Screen pe la jumatate imi da o eroare " Memory allocation failed 13000".

| DarthNiger a răspuns:

Crysis 2 nu suporta Win 10 din cate stiu, doar Win XP, Vista si 7, altii au probleme cu fps-ul si nu urca mai mult de 25, ai putea sa incerci sa il joci cu compatibilitatea pornita, insa nu cred ca o sa faca mare diferenta, poate exista un patch ceva nou la joc, un update sa poti juca pe Win 10.