| Visiiwk a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor urgent. Am cumpărat un cont de steam și am băgat in el undeva la 35e. Deținătorul principal văzând, a recuperat contul. După i s-a făcut mila și întâmplator i-a spus unu-i prieten comun ca vrea sa recupereze iar contul...
Am schimbat și email și tot dar el tot poate recupera contul. Dacă știți ce pot face sa schimb numele de logare as fi recunoscător. Mulțumesc

2 răspunsuri:
| CiprianValentin a răspuns:

Numele de logare nu se poate schimba, el daca detine un cod pe care l-a folosit la un joc, sau un paysafe pe care l-a bagat, sau chiar un mail pe care l-a primit pe mailul initial, acesta poate recupera contul de steam oricand. Cel mai recomandat este sa nu cumperi conturi ce la altii. Imi pare rau pentru tine, dar iti urez mult noroc.

| Daniel989 a răspuns:

Din pacate cumararea unui cont de steam e gen "ilegal" in termeni si conditiile steamului, el fiind deținătorul contului a putut recupera oricând cu ajutorul unui "ticket" sau in urma recuperari prin ultimele coduri de autentificare folosite. Imi pare rau, dar nu vei mai putea recupera acel cont si te sfatuiesc sa nu mai cumperi astfel de conturi!