| ashkartash a întrebat:

Salut! Am nevoie de un sfat rapid, vreau sa imi cumpar un laptop zilele astea, in buget de 1000 lei, nu am cine stie ce pretentii dar totusi vreau pe langa lucru office precum word, etc care merge mai pe orice, as vrea sa ruleze cat de cat decent si unele jocuri macar cu câțiva ani vechime.
Ideea e asa, am de ales intre ASUS E410-MA care este un laptop nou si un Lenovo Thinkpad t450, generația 5, verificat si imbunatatit la un service.
Deci Asus ar cam iesi in avantaj doar pentru faptul ca are un design mai finuț, este mai nou, miscandu-se putin mai bine, dar, Lenovo are memorie mai mare, 8GB si 256 in loc de Asus care are 4GB si 256, iar Lenovo ar rula mai bine unele jocuri.
Intrebarea este, ce sa aleg? Din moment ce Lenovo iese in castig pentru ce vreau si la laptop-uri nu ma pricep, e clar raspunsul, dar nu am mai cumparat niciodata lucruri care nu sunt 100% noi si as vrea sa stiu, voi ce ati alege? Avand in vedere ca jocurile ruleaza mult mai bine pe el decat pe Asus, este Lenovo o firma durabila si care merita mai bine in cazul asta?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Lenovo. Am avut lucruri second care au tinut mai blana ca unele noi.

| ashkartash explică (pentru Wr3nch):

Mersi, răspund tarziu deja but stilllaughing
am ajuns sa imi iau acum 2-3 luni un Lenovo y 50-70 de pe olx, la 850 lei
are 8 gb ram, placa nVIDIA 860 daca nu ma insel, am gta V, sims 4, cs go, fivem, chiar ruleaza bine, chiar si deceit dar acolo a fost nevoie sa umblu in setarile fisierului unde s-a instalat
dar per total, chiar decent si ruleaza bine, mai bine decat ma asteptam la un Lenovo la mana a doua de gaming, de prin 2014-2015 sau 2013

1 răspuns: