| catalin542000 a întrebat:

Salut. Am o curiozitate sau mai bine spus vreau sa va cer o părere.
Am un ssd de 4tb nvme 990 pro 7500MB/s read, 6500MB/s write, Windows-ul sa îl pin tor pe acest ssd (automat ii creez o partiție separat) sau sa mai iau un ssd cu dedicație pentru Windows?

Ma gândesc ca poate o fi mai ok ca să fie un ssd întreg dedicat pentru windows și nu sa fie pe ssd-ul de 4tb, având și alte fișiere pe el, ma gândesc ca poate asa o fi windows-ul mai rapid (fiind singur pe tot ssd-ul).

Voi ce spuneți?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Având deja un ssd, nu o să obții mare creșteere de perfomanță cu un al doi-lea. Eventual un plus de PROTECȚIE