| Ornato a întrebat:

Salut, stie careva daca imi iau pe langa SSD si HDD un SSD NVME M.2, o sa am un boot time mai rapid (o sa instalez Windows pe el)? Adica si programele si jocurile se vor deschide mai rapid datorita vitezei de read si write? (am scris vitezele mai jos)

SSD NVME M.2: https://altex.ro/......11P512GTC/

Dupa mine asa ar trebui sa fie deoarece SSD-ul pe care am Windows-ul instalat are o viteza de read, write de aproximativ ~500mb/s iar acel SSD M.2 are viteza de write: 2300mb/s iar read de 3500mb/s.

Tin sa mentionez ca placa de baza pe care o am acum este: ASUS Prime B 350 Plus.

Daca aveti ceva sugestii sau ceva de adaugat va rog lasati in comentarii iar eu am sa va dau 'fundita'.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

~o sa am un boot time mai rapid (o sa instalez Windows pe el)~

corect, o să-ți ia 6-8 secunde doar

| Ornato explică (pentru sierra1):

Folosesti si tu un nvme m.2?

| sierra1 a răspuns (pentru Ornato):

Nu, doar asta

https://altex.ro/......00S37960G/