| Abdul008xy a întrebat:

Am o problema cu Cs 1.6 Non/Steam. Am vrut sa bag steamu in pc l-am bagat am intrat cu cs pe steam si aveam FPS 15 am sters Steamul din PC si acum tot 15 FPS am, inainte mergea 100 FPS only. Placa video : Intel(R)82865G Graphics Controller. procesor : Intel(R) Pentium(R) 4CPU 2.80 GHz.

8 răspunsuri:
| ChangeName a răspuns:

Fastsprites "1"
fps_max "101"
fps_modem "0.0"
gamma "3"

Trece-le pe astea in consola.

| Abdul008xy explică (pentru ChangeName):

Tot nu merge si cand misc mouse am FPS pana in 7.

| ChangeName a răspuns (pentru Abdul008xy):

Ai instalat driverul la placa video?

| Abdul008xy explică (pentru ChangeName):

Nu....inca nu am aflat cum straight face

| ChangeName a răspuns (pentru Abdul008xy):

Pai cel mai probabil asta este problema...Egzista programe precum driver finder
sau driver easy cre detecteaza driverele lipsa.
Dar problema ta ar putea sa fie si de la kit-ul care-l folosesti (cs-ul).
Ti-as sugera sa folosesti nVidia e5. Este cel mai bun cs 1.6 non steam cu cel mai ridicat fps mai ales daca folosesti setarile fps din meniul H (Player fps, Experienta fps si Textura fps) Daca folosesti aceste setari e imposibil sa mai ai lag.
dar ti-as sugera de asemenea sa instalezi driverul placi video.
Atunci ai putea folosii celelalte setari de grafica fara problema si fara sa mai ai lag (Textuta Hd, Experienta Hd si Player Hd)
{Sa nu folosesti Playeri Hd pe servere de tip zm, furien sau alte servere unde difere skin-urile playerilor de la o echipa la alta}.
Daca faci astea este imposibil sa mai ai lag.
Eu iti urez succes si daca mai ai vreo problema legata de kit-ul care t-i l-am prezentat (nVidia e5) sau de orice alte cs-uri sau servere de cs apeleaza cu incredere la mine. Bafta!

| Abdul008xy explică (pentru ChangeName):

Dar eu am si mouse Omega (wirlees optical mouse ) RoHS. Poate sa fie si de la mouse in backround la cs am 100 FPS cand misc mouse sau intru pe server fps 15. Daca intri pe YM! Baga : Rollex.rolle84@yahooc.com

| ChangeName a răspuns (pentru Abdul008xy):

Nu-mi merge mess-ul eu intru pe mess de pe mail. si de pe mail nu stiu cum sa dau add.
Dai tu add la id-ul r.cretescu
Vorbim acolo mai multe.

| Abdul008xy explică:

Nu merge si cand misc Mouse am FPS pana in 7.