| georgycaz a întrebat:

Salut, am o problema cu serverul de minecraft, prietenul meu nu resuseste sa se conecteze, o sa va dau setarile de la server daca stiti ce este gresit va rog sa imi dati un raspuns :

#Minecraft server properties
#Mon Dec 23 00:19:58 EET 2013
generator-settings=
allow-nether=true
level-name=world
enable-query=false
allow-flight=false
server-port=25565
level-type=DEFAULT
enable-rcon=false
force-gamemode=true
level-seed=
server-ip=89.114.68.104
max-build-height=256
spawn-npcs=true
white-list=false
spawn-animals=true
texture-pack=
snooper-enabled=true
hardcore=false
online-mode=true
pvp=true
difficulty=1
gamemode=1
max-players=20
spawn-monsters=true
view-distance=10
generate-structures=true
spawn-protection=16
motd=MERGI ODATA

3 răspunsuri:
| Luke21Rules a răspuns:

Crede-ma am incercat sa fac si eu server, sa ma joc doar cu prietenii dar nu puteau sa intre, serverul e hostat? ip tau e static?

| georgycaz explică (pentru Luke21Rules):

Da, este ip static, este deschis de mine pe pc-ul meu, daca dau la online-mode =true imi da bad login daca dau false pot sa ma loghez doar eu

| Luke21Rules a răspuns (pentru georgycaz):

Mda, eram sigur si mie imi facea la fel, nu cred ca exista o solutie, eu am rezolvat problema doar hostandu-l I don't want to see... oricum mai cauta poate gasesti. Cel putin eu nu am gasit happy