| MarioPrococpciuc a întrebat:

Salut! Am o problema in Far Cry 5.
La setările grafice maxime cat si la cele minime sunt aceiași texturi fix aceeași imagine nimic nu se schimbă și jocul se mișca puțin cam prost.
Țin să menționez ca prima data când am deschis jocul a mers tot perfect grafica buna si se mișca bine.
PC Specificații:
Intel Core I7-11800H
RTX 3050TI
16gb ram

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Jocul e piratat sau original?
daca este piratat de acolo este, proasta optimizare

daca e original:
poti incerca sa reinstalezi jocul, dar nu uita sa faci backup la salvarile pana unde ai ajuns!
instaleaza ultimul driver grafic de pe pagina producatorului, dar nu inainte de a il dezinstala pe cel actual
vezi daca face la fel!

| MarioPrococpciuc explică (pentru Simpatic):

Jocul este original depe Steam.
am reinstalat jocul de cate ori, chiar si Windows si la fel si cu driverele placi video dar nimic nu functioneaza,

| Simpatic a răspuns (pentru MarioPrococpciuc):

Atunci ramane proasta lui optimizare in versiunea pentru PC!
este si asta un motiv pentru care eu iubesc consolele
nu 1 data nu de 2 ori, am vazut jocuri pe console mai bine optimizate
bine sa nu incurcam cu faptul ca unele PC-uri de top au hardware mai performant si nivelul grafic este mai bun!