| madalimtoma a întrebat:

Salut, Am o problema orice m-as juca am lag siam un calculator foarte bun :
Memory: 4096MB RAM
Processor: AMD Athlon(tm) II X3 455 Processor (3 CPUs), ~3. 3GHz
Operating System: Windows 7 Professional 64-bit
Placa Video: ATI Radeon HD 5450
Display Memory: 2808 MB
Dedicated Memory: 1016 MB
Shared Memory: 1791 MB
PS: Calculatorul nu e virusat l-am tot reformatat si scanat

5 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Salut, incearca Game Booster (iti optimizeaza PC-ul in jocuri) si s-ar putea sa te ajute si sa aiba efect.

| madutzzu2121 a răspuns:

Pai da ganme booster-ul este bun dar pentru jocuri mai sunt si niste setari din placa video care optimizeaza performantele.dar windows-ul 7 nu este prea bun pentru gaming deoarece consuma multe resurse eu recomand XP, SP3 bafta!

| madalimtoma explică (pentru madutzzu2121):

Dar ideea e ca mai am un prieten care are windows 7 si are calculatorul de 3 ori mai slab ca al me placa de 500 mb si lui ii merge gta 4 fara probleme in timp ce mie...

| madutzzu2121 a răspuns (pentru madalimtoma):

Pai sunt niste setari din placa care ajuta mult la jocuri

| madalimtoma explică:

Am game booster da problema e ca nu are efect la jocurile mai "serioase"