| 1q2w3e4r5t6y7u a întrebat:

Am o problema pe un laptop aproape nou, cand incerc sa deschid orice client de metin2 pe windows 7 imi da eroarea aceea cu "Sorry, your system not supported graphics 3d. iar pe windows 8 il deschid dar ramane blocata imaginea, ori ramane negru, ori apar niste chestii aiurea pe ecran... Mentionez ca imi merge perfect CS GO, GTA 4, absolut orice joc in afara de metin2. Mai mentionez ca aceasta problema o am de cand am reinstalat windows! Am instalat si drivere de 1000 de ori, am reinstalat windows de 10 ori si la fel. Dati-va cu parerea va rog,

6 răspunsuri:
| Mafiotu007 a răspuns:

Incearca sa faci rezolutia de 800x600 si da-o pe fullscreen, sau daca nu merge, instaleaza drivere si ultima versiune de direct x.Bafta!

| 1q2w3e4r5t6y7u explică (pentru Mafiotu007):

Am facut asta si nimic mai astept pareri...

| Mafiotu007 a răspuns (pentru 1q2w3e4r5t6y7u):

Adica tu ai instalat driverele si ultima versiune de direct x in 3 minute?laughing.Ce ai, i7 4790k?laughing). Nici macar nu incerci si tu mai vrei pareri.

| 1q2w3e4r5t6y7u explică (pentru Mafiotu007):

Ma eroarea asta mi-a aparut acuma 2 lunilaughing In 2 luni tu stii cate am facut... am instalat windowsul de vreo 10 ori si driverele de 14756 de ori...

| Mafiotu007 a răspuns (pentru 1q2w3e4r5t6y7u):

Atunci solutia mea e sa iti schimbi laptopu sau sa faci ceva la metinu ala, puneti setarile pe low.

| K0sti a răspuns (pentru 1q2w3e4r5t6y7u):

Care drivere le-ai instalat? Aia crezi tu ca ai instalat!