| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă urâțică. Care cred că a plecat de la unul dintre programele folosite.
M-am decis să mi curăț PC-ul şi să-l optimizez puțin. Aşa că am folosit câteva programe destul de cunoscute : Auslogic BoostSpeed, Auslogic Driver Updater, CCleaner, Advanced Systemcare şi AVG TuneUp. După terminarea curățăii, am dat restart la PC. Iar când M vrut să porneac PC-ul îmi zicea ceva cum că windows-ul a întâmpinat ceva problemă la disk(nu mai ştiu exact cum zicea). Am dat ca să rezolve problema, dar se bloca mereu la 14%, l-am lăsat aşa chiar şi o oră juma'. Aşa am găsit o opțiune să şteargă tot şi să reinstaleze windows-ul. M am gândit că ar fi o idee bună aşa că am zis "de ce nu?". Iar acum când încerc să pornesc PC-ul îmi zice că nu a fost găsit un sistem de operare şi să încerc să deconectez orice dispozitiv care nu conține un sistem de operare, apoi să fac o combinație de butoane pentru restart.
Aici ajunşi, vreau să spun că am o puternică impresie că am şters windows-ul. Am încercat să instalez de pe un stick windows-ul, dar îmi spune exact aceeaşi chestie. Ce ar trebui să fac?
Nu mă trimiteți la un magazin de specialitate rolling on the floor

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Mai bine intrebai cum se instaleaza windows ca dupa cate vad habar nu ai... laughing

| BogdanBz a răspuns:

Pai ai facut stickul bootabil? L-ai selectat din bios ca first device? Cand dai restart la pc iti arata optiunea sa apesi orice tasta ca sa intri in setupul de la windows?

| anonim_4396 explică (pentru BogdanBz):

Am văzut obțiunea aia acolo, doar că m-am gândit să întreb prima data

| BogdanBz a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu esti sigur pe tine, atunci cheama vreun tovaras care se pricepe, ca sigur ai pe cineva de genul. Dar daca vrei sa risti si sa te inveti sa faci asta, atunci in momentul in care apare acea optiune, apasa orice tasta si apoi urmeaza pasii ce iti apar pe ecran. Eventual cauta pe Youtube tutorial de instalare windows

| anonim_4396 explică (pentru BogdanBz):

Windows uri am mai instalat de la XP la 10, doar că le instalam direct de pe desktop. Problema e că nu pot ajunge la instalare

| BogdanBz a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca ai stick bootabil si zici ca iti arata optiunea de a apasa orice tasta ca sa intri in meniul de instalare, cum nu poti ajunge la instalare?