| S1mplu a întrebat:

Salut, am schimbat windowsul si vreau sa imi pun un antivirus bun, aveti vreun sfat, cam ce ar trebui sa folosesc?

Am

Rami : 1 GB
Placa video : ati radeon hd 4650 de 1 GB
AMD Sempron Processor 3300+, 2.00 GHz
Placa de baza k8upgrade-nf3

Nu vreau sa mai folosesc Microsoft security essentials, pentru ca am inteles ca este cam pe ultimul loc si nu mai este asa bun, bitdefender nici nu se pune problema, am incercat si a trebuit sa reinstalez windowsu din nou pentru ca mi l-a dat peste cap.

Alt antivirus bun? nu-i neaparat nevoie sa fie gratuit, orice fel de antivirus, dar sa stiu ca este bun pentru pc-ul meu.

3 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Cel mai bun este Avira care este free, il downloadezi de aici : http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

| tdbmarius a răspuns:

Norton,Avast,Karspersky incearca unul dintre acestea dar iti recomand sa cumperi unul nu sa il iei de pe net.

| Marius_Enache_1995 a răspuns:

Recomand AVAST.