| Jupy a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu CS GO.
Mi-am luat CS GO pe steam dar am un lag imens, si cand sa intru in joc abia imi intra, si cand vreau sa intru pe un server la fel am fps foarte mic mi se misca in lag, am facut eu niste setari de pe net la setari video si rezolutie mica dar tot asa greu se misca.
Mi s-a spus ca s-ar putea sa fie de la placa video (am placa video de 384 mb) si mi s-a spus ca este slaba.
Daca ma puteti ajuta cu alte sfaturi sau informatii VA ROG. MERSI

5 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nu stiu daca corespunzi de systemul minim tu ne zici doar placa video:
-2Gb Ram
-Placa video 256Mb
-Intel Core 2 Duo E6600 ori AMD Phenom X3 8750

2 Placa video ruleaza Cs fara nicio problema dar restul ai 2Gb Ram ca sa ai suficienta memorie pentru CS? Ai un procesor bun ca sa ruleze bine?

3 La un asemenea system cred ca ai WinXp intra pe start=run=dxdiag
Prima pagina iti arata memoria Ram, Procesorul...
Iar la Display iti zice placa video si cateva detalii.

4 Daca nu ai minimul de system normal ca iti merge in lag n-are de unde sa ea acele resurse necesare.

PS:Chiar daca placa video nu e cine stie ce suporta CS GO nu la o claritate mare dar suporta, dar restul componenetelor nu stiu dar iti zic ca nu ai suficient ram asta imi da cu presupusul ori sa fie de la un procesor slab.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Am uitat sa mai zic un singur lucru:
Uite aicea un link:
http://li.ro/xfc7

Mai jos poti sa iti alegi placa video, procesorul dupa aceea memoria ram.
Iar la sfarsit iti arata ce merge si daca ruleaza bine sau nu (daca ai minimul de system) ori iti zice cat de bine se misca la o anumita revolutie sau claritate.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Din pozele care le-ai trimis prin mesaj.
-4Gb Ram (foarte bun)
-Placa video o ai aproape 2Gb? Nu de 384Mb.
-Procesorul AMD HD doua nuclee 1. 3Ghz.

Ai un system bun Rularea unui Cs Go trebuie sa fie foarte usoara nu foarte greu.

Fps trebuie sa fie de la 30-200.
Daca vrei sa te ajut cum sa rulezi jocurile la capacitate medium-maxima, sa imi dai ID de Skype printrun mesaj.(Daca vrei).

Si sa ai Teamviewer ca sa iti fac setarile necesare pentru pc si rularea orice joc.Ca prin mesaje sau sa iti zic pas cu pas fiecare lucru deja scriu romane.

| Jupy explică:

Ninja am 4gb ram