| fear1234567 a întrebat:

am si eu o problema de cateva zile si nu o pot rezolva deoarece nu ma pricep asa de bine in acest domeniu:am un pc cu procesor i3 3.10ghz 6gb ram si vreau sa ii iau o placa video, insa nu stiu...am gasit o placa video MSI AMD Radeon HD7750, 2048MB, GDDR3, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E sau Placa video MSI nVidia GeForce GT630, 4096MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E Multumesc! aaa si daca procesorul cu ramii sunt ddr3 si placa video trebuie tot ddr3 nu?

5 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Iti recomand placa MSI nu are treaba procesorul si rami cu placa video ddr3 e data de frecventa la care lucreaza ea dar slotul PCI-E lucreaza la frecvente mult mai mari fata de RAM

| fear1234567 explică (pentru FlorinDiablo):

Deci spui ca daca imi cumpar o placa video cu ddr5 imi merge?

| FlorinDiablo a răspuns (pentru fear1234567):

Da iti merge fara probleme.

| fear1234567 explică (pentru FlorinDiablo):

Si procesorul cu placa de baza au legatura cu PCI express? adica la procesorul asta mi-ar merge PCI express 3.0? sau daca nu.c-am ce ar trebui

| Malvin2012 a răspuns:

Daca iti iei, ia-ti un amd radeon hd 7750 shappire edition