| VldVld a întrebat:

Salut, am si eu o problema in legatura cu jocul metin2. Am un laptop Acer, care este compatibil doar cu windows-urile de la 8 in sus.Momentan folosesc windows 8.1.Problema este ca atunci cand intru in metin si ma loghez scrisul incepe apara si sa dispara, imaginea incepe sa tremure si scrisul se face negru...Ce problema poate sa aiba? Multumesc anticipat! Funda!

12 răspunsuri:
| madalinfindrihan a răspuns:

Placa video e de vine probabil ca e aproape arsa de nu poate suporta nici metin2 asa ca decat sa iti arzi pc-ul reparal acum.

| VldVld explică (pentru madalinfindrihan):

Frate. am laptopul de 2 luni, el nefiind fortat sau chestii.Iti iau orice joc doresti.dar nu suporta metinul

| VldVld explică (pentru VldVld):

Nu stiu ce puii mei are laughing

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! verifica driverul video. upgradeaza-til, vezi daca ai instalat.net framework, visual c ++ 2005, 2008, 2010.
Bafta!

| VldVld explică (pentru PrecizeEveR):

Nu aveam instalat net framework si visual c++ 2005. M-am pus sa le instalez.

| PrecizeEveR a răspuns (pentru VldVld):

Ok, incearca sa vezi

| VldVld explică (pentru PrecizeEveR):

Nu i-am dat de cap... Poti sa imi dai adresa de skype, mess ceva pentru mai multe detalii?

| PrecizeEveR a răspuns (pentru VldVld):

Da, asteapta 10 minute sa imi instalez messul ca am schimbat win si trebuie sa il bag, dupa ti-o dau ok?happy

| VldVld explică (pentru PrecizeEveR):

Ok bro big grin

| VldVld explică (pentru VldVld):

Ai reusit sa instalezi?

| BogdanFlorin1999 a răspuns:

Incearca cu un windows 7, probabilitatea este ca windows 8.1 sa fie prea avansat pentru acel metin, poti cauta pe site la metinul respectiv de la ce sistem suporta pana la ce sistem(ex:Xp/Vista/7) funda?

| VldVld explică (pentru BogdanFlorin1999):

Nu suporta laptopul windows 7, nu se gasesc drivere. waiting