| BlackAngel a întrebat:

Salut.

Am si eu o problema...Nu imi merge gta 4.Adica se misca aiurea si pe 800x600
Uitati ce am pe pc:
Placa de baza ASRock N68-VS3 UCC

-Placa video Nvidia GeForce 210 1 gb 64 biti

-Rami 3 gb(o placuta Kingston si una Nanya Elixir)

-Procesor Amd Sempron 130 dual core 2.60Ghz

E de la pc? Sau de la joc?

6 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

E de la pc, dar si de la joc, e prost otimizat. Procesorul e slab, nici placa nu e cine stie ce.

| BlackAngel explică (pentru eucumine010):

Conteaza daca e ddr3? are vreo legatura?

| eucumine010 a răspuns (pentru BlackAngel):

Placa video sau ramul? Conteaza in ambele cazuri. Oricum la tine problema majora e procesorul, e slab. Pe langa faptul ca si jocul e optimizat prost, gta 4 mananca resurse din procesor pe paine.

| BlackAngel explică (pentru eucumine010):

Totu e ddr3 si placa video si rami si tot happy

| BlackAngel explică (pentru eucumine010):

Am vreo sansa sa il joc macar pe 800x600? fara sa schimb procesoru? Sa ii fac ceva la joc...nu stiu...

| eucumine010 a răspuns (pentru BlackAngel):

Cauta sa ai toate update-urile la joc facute. Alea mai ajuta. Baga ultimile drivere la placa video. Inchide tot ce nu e necesar atunci cand te joci.