| Alexxanndru a întrebat:

Salut.Am si eu o problemuta cu calculatorul.Am instalat mai demult seven remix xp, pentru ca voiam ca windowsul meu(xp profesional sp 3)sa arate ca 7. Iar acum am vrut sa schimb imagina de pe desktop, si am schimpat-o cu o imaginea de-a mea.Iar acum cand dau dublu-click pe o iconita, nu imi deschide fisierul respectiv, ci e ca si cum as da click dreapta pe iconita si as da pe cut.Iar acum pentru. a descide programale trebuie sa dau click dreapta si sa selectez open(acest lucru se intampla si in meniul"Start" de jos din colt stanga.Ma puteti ajuta? rapid.Va multumesc anticipat! PSbig grinau funda+vot!
SCUZATI CATEGORIA! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| RaduHD a răspuns:

Downloadeaza : http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/linkfile_fix.zip
Dezarhiveaza ce ese afla acolo pe o partitie (NU PE DESKTOP).Dai dublu click pe fisierul.reg si dai ok.Vezi daca are vreun efect.(da si restart daca nu merge din prima)

4 răspunsuri:
| RaduHD a răspuns:

Categoria este buna iar problema ta se poate rezolva usor.
Du-te in CP(Control Panel) si selecteaza "Folder Options".
Asigurate ca ai bifate urmatoarele;
-Open each folder in the same window
-Double Click to open an item(Single-click to select)
Asta sigur o sa te ajute.

| Alexxanndru explică (pentru RaduHD):

Am bifat tot ce ai zis tu, si nu s-a schimbat nimic.Eu am mai avut problema asta si am dat un restore, dar acum dupa ca dau restore zice"restore incoplete".

| Alexxanndru explică (pentru RaduHD):

AAAA,da si mentionez ca asta se imtampla doar la Shortcut-uri, nu si la foldere.

| Alexxanndru explică (pentru Alexxanndru):

Multumesc mult! Multa sanatate! happy