| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o unitate:
Procesor i3 3.2
Placa video ATI Radeon HD 6700 series de 1gb
4gb RAM 1333
HDD 500gb
Sursa 550w
Am scris in mare ce componente are unitatea si as vrea sa stiu cam cat ar costa o unitate de genul, bineinteles mana a 2-a. MULTUMESC ANTICIPAT

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Depinde de procesor, depinde de ce placa video, adica 67xx? depinde ce firma e sursa. In principal fara sa stii toate astea nu prea ai cum sa estimezi ca difera preturile. Cred ca ar face cam 700 ron maxim, dar daca ar putea fi mai mult sau mai putin, daca nu spui exact ce procesor e si exact ce placa video e.Pentru ca un 6750 este mult mai slab ca un 6790.