| Tiberiu0123 a întrebat:

Salut, am si eu un one plus 6 cu 6 Gb ram și 64 gb acum urmează explicatia la un joc mergea foarte bine 6 gb ram, după l-am dus la reparat sa ii schimbe placa de baza si i s-a pus 8 gb ram cu 128 Gb la one plus, acum ca are 8 gb ram la acel joc nu imi merge, imi merge foarte sacadat si are low pe grafica, ce credeti ca ar fi devina, tin sa mentionez ca avea 6 gb ram cu 64 Gb si imi mergea foarte bine jocul

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Fara sa intreb de compatibilitatea la nivel de hardware, desi ma indoiesc ca nu pot aparea unele mici conflicte la nivel de hardware la un telefon, chiar daca placa de baza are tot ce trebuie pe ea...dar sa schimbi pur si simplu placa de baza si sa te gandesti ca e ca nou, cand cine stie ce provenienta are acea placa de baza! poate nu a fost noua!
Ai primit factura, garantie, ceva?

Daca la service s-a facut operatiunea, la ei ar trebui sa ceri lamuriri din pacate!