| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am si eu un stick de 16gb pe care as vrea sa bag win7 ultimate. Daca stiti cumva un tutorial pentru asa ceva va rog frumos sa imi spuneti.Si am o intrebare. Daca bag windows-ul il mai pot sterge! Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu ai nevoie de un tutorial! E simplu!

Ai nevoie de :ISO BURNER iar windows-ul sa fie in format iso!
Faci asa : prima data formatezi stick-ul in NTFS, apoi pornesti iso burner, bifezi : Create bootable USB disk
-dai clic pe acel chenar mic cu 3 puncte si te duci in pc la locul unde este windows-ul, dai deschidere apoi Next, iti mai apare o fereastra unde alegi stick-ul daca nu s-a ales automat, apoi dai next ....pana este gata! PS : dureaza c-am mult, depinde de pc, dar Rabdare...
Iar de sters, se poate sterge oricand! Bafta!

| LastyDJ a răspuns (pentru lpavel):

Pai si windows-ul de unde il iau?happyIl pot lua pe cel care il am eu? sau il iau de pe net? Si cum fac windows-ul iso?

| lpavel a răspuns (pentru LastyDJ):

Cele mai multe windows-uri sunt in iso asa ca intai incearca-l pe al tau sa-l bagi in program daca nu accepta atunci descarci altul!
Daca descarci de pe google scrie acolo Windows 7 iso, daca descarci de pe vreun tracker atunci acolo sunt toate in iso! Bafta!