| Vlad_Palcau_1997 a întrebat:

Am si eu un xbox one si mi-am achizitionat un xbox live prepaid si nu reusesc sa il introduc codul este recunoscut de consola dar cand dau confirmare imi apare eroare something went wrong si please try again.Ce trebuie sa fac sa activez live gold-ul?

1 răspuns:
| LuciWv a răspuns:

Din cate stiu eu nu trebuie, se poate sa aiba vreun defect din fabrica, sau faci tu ceva gresit.
Este posibil sa fie defect, la-i cumparat nou sau la mana a 2-a?
Iti recomand sa iei legatura cu vanzatorul si sa-i inapoiezi produsul in schimbul banilor, daca la-i cumparat de pe eMag o poti face daca e cumparat de mai putin de 20 de zile, gasesti detalii pe site, daca nu si e loat din alta parte cauta pe site-ul respectiv daca nu are freo functie de retur.
Poate trebuie activat si live gold-ul, dar nu cred.