| Ciupitu_GabyRoxana_1978 a întrebat:

De curand mi-am luat xbox360, si ieri mi-am luat xbox gold (3 luni), am pus cod-ul la redeem code, si mi-a aparut "USE PREPAID CODE
Prepaid 3M Xbox LIVE Gold
Prepaid code
Subject to the Microsoft Services Agreement and xbox.com/usagerules. There are no refunds." am apasat confirm si mi-a aparut "Something went wrong
Sorry about that. Give it a try in a while."
Multumesc anticipat, si da, dau funda rolling on the floor!

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Frumoasa poveste, dar care este intrebarea? Erai conectat la internet in momentul in care ai introdus codul? Daca da, posibil ca serverele Microsoft sa fi fost picate sau inca sa fie.

Am cautat putin (puteai si tu sa faci asta) si am aflat ca au ceva probleme cu serverele lor, http://support.xbox.com/en-US/xbox-live-status

| Ciupitu_GabyRoxana_1978 explică (pentru ElSueno):

Dar din cate am inteles, trebuie sa mi schimb contul de outloock pe uk

| ElSueno a răspuns (pentru Ciupitu_GabyRoxana_1978):

Pai tu pe ce regiune ti-ai facut contul? Daca ti-ai facut pe UK iti trebuie membership de UK, daca l-ai facut pe RO iti trebuie pe RO, si vezi ca nu cred ca poti sa schimbi regiunea, cel putin pe PSN nu poti.

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

In primul rand erai conectat la net? Ai cont xbox? Si mai intai trebuia sa te conectezi la contul de Xbox live si dupa trebuia sa bagi codul pe contul tau dar nu pe consola ci pe site-ul lor

| Ciupitu_GabyRoxana_1978 explică (pentru alexboss2020):

Am bagat si de pe site, dar imi dadea o eroare, dar din cate am inteles, trebuie sa mi schimb contul de outloock pe uk

| alexboss2020 a răspuns (pentru Ciupitu_GabyRoxana_1978):

Pai din asta e cauza, ti nu stiai ca serviciile de Xbox nu functioneaza in Romania? Trebuia de la inceput sa il ai pe UK, daca nu merge fa-ti alt cont dar pui direct UK-United Kingdom