| cherychery a întrebat:

Am un calculator Intel Pentium dual CPU e2160, cu placa de baza Hewlett-packard 0A60h, 3 gb rami, procesor de 1.8 ghz sloturile pentru rami sunt DDR 2 dar la slotul pentru placa video scrie "ADD2 Suport Only, (mentionez ca pc-ul meu este tower ) intrebarile mele sunt : ce placi video suport acel slot?, Si ce placa video mia-ti recomanda? (mentionez ca am un buget cuprins intre 90-120 lei știu este unul mic dar nu vreau o placa video mai mare de 1 gb ), iar placa mea actuala este una integrata de 256 mg, as dori sa imi mai spuneti daca ddr-ul placi si biti conteaza. Eu am zis sa merg pe una dintre acestea -Placa video nVIDIA GeForce N9400GT,1GB GDDR2, 128bit
-Placa video Leadtek 9500 GT 1GB 128 Bit DDR 2
-Placa video nVidia GeForce 210 1GB 64bit
-Placa video Gainward GeForce 210 1GB DDR3 64 Bit
Nu prea ma pricep bine as dori sa imi dati un sfat.
Sa nu ma luati cu chesti dintr-alea gen : pc-ul este vechi sau nu merita sa bagi bani in el.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

PC-ul este vechi si nu merita sa bagi bani in el. Pe slotul ADD2 nu merg decat niste placi video care nu se mai fabrica. Placile video aflate la ora actuala nu merg.
Fa o comparatie intre asta: https://support.lenovo.com/ro/ro/documents/migr-68906
si asta: http://discountcomputer.ro/......aca-video/

| cherychery explică (pentru Salontanul):

Fac ce fac si tot de tine dau laughing