| joni1 a întrebat:

Am un laptop ASUS K53U-SX158D cu placa video AMD Radeon Mobility HD6320 INTEGRATA

Placa mea video foloseste din memorie RAM si viteza procesorului?
Eu as vrea sa achizitionez o alta placa video, dar pot cumva sa numai am "treaba" cu placa video incorporata?, adica sa ii dau disable...Multumesc

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Laptop, da, laptop! Trebuia sa te gindesti ca vrei alta placa video inainte sa iti iei laptop. HD 6320 e placa video integrata foarte ok, iar procesorul ala oricum nu face nici o treaba in jocuri. Laptopul tau e excelent pentru dat pe net/vazut filme. Vrei jocuri, iti iei desktop, punct.