| joni1 a întrebat:

Am un laptop ASUS K53U-SX158D cu placa video AMD Radeon Mobility HD6320.
Placa video a mea este integrata, dar nu am aflat cati mb are...presupun ca nu multi.
Vreau sa stiu daca pot sa maresc mb ai placii video din bios, sau daca pot sa imi cumpar o alta placa video si sa o pun in laptop si sa ii dau disable la placa video integrata.
Multumesc.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa schimbi din bios numarul de mb of ram pe care placa ta grafica integrata sa ii foloseasca, si da, poti sa ii pui alta placa grafica, nu trebuie neaparat sa ii dai disable din bios la cea integrata.