| RăzvanSTO a întrebat:

Am un laptop HP BA004NQ, achizionat de o lună si am o probleme cu el. La jocuri imi ruleaza placa video integrata R5 Graphics de 512 mb, in loc sa o ruleze pe cea dedicata de 2 gb, placa fiind R5 M330, am vazut diferite tutoriale sustinand ca daca intri in AMD Catalyst si pui jocul pe High Performace iti va rula pe ce dedicata, am incercat si nu a mers, ca un exemplu la Gta V imi are placa video integrata.
Sistem:
Procesor: Amd A8 7410
Ram: 4Gb
Vram: 2gb r5 graphics m330
Daca stiti va rog sa lasati un comentariu!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Ai aici un ghid happy :
https://community.amd.com/docs/DOC-1581

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Dai click dreapta pe executabil la joc si trebuie sa ai optiunea run with graphic device si alegi de acolo placa.

| RăzvanSTO explică (pentru Wr3nch):

Functioneaza doar la Nvidia

| alexboss2020 a răspuns:

Uite ce sa faci intri la device si dai remova la placa video integrata si dupa o sa o folosesti doar pe cea dedicata!