| Mihai089 a întrebat:

am un shaman pe un metin2 privat si nu prea stiu cum sa ma ocup de el
cine imi spune ce trebuie sa-i fac. De la magi la bonusuri pe itemebig grin
Funda

Răspuns Câştigător
| Icss a răspuns:

Buna :* Pai, zmeul are 2 buffuri PvM anume binecuvantare si forta dragonului ( reflectia nu am pus-o pentru ca nu are efect PvM ) si 4 vraji de atac, in timp ce, cel pe leac are 3 buffuri, anume leac, accelerare si atac fortat, si 4 vraji de atac. Deci as alegea leacul pentru crescut, si daca tot zici ca joci pe privat, ai putea sa cresti cu leacul pana la lv maxim si apoi sa-ti schimbi vrajile pe zmeu, pentru mai mult PvP. Punctele le pui asa : 90 INT prima data, apoi 90 VIT apoi 90 DEX si ultima data 90 STR.Inteligenta cat mai multa(creste bonusul de la buffuri si valoarea de atac a magiilor) HP( care este foarte foarte bun pentru orice caracter ^^...)Daca vrei sa te axezi pe duel incearca si niste semi-om/critic /otrava si aparare sabie/doua maini/pumnale rezistenta magie cam astea ar fi bune.:p http://coolmt.forumer.ro/t15-caracter-shaman-dragon-tutorial Uite aici gasesti mai multe:D