| EdwardEddy a întrebat:

Salut.As dori si eu un program free de creare a jocurilor 3d. dar nu jocuri miniclip sau prostii din astea mici.jocuri precum Call of Duty NFS etc.Ce program mi-ati recomanda.Dau funda

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

"Programul" ala de care vorbesti tu nu se poate gasi niciunde, pentru ca nimeni nu ti-l da.
Hai sa-ti dau un exemplu: Frostbyte 3. Este un game engine prin care cei de la EA si DICE lucreaza la BF4. Acest soft este facut de ei pentru ei, si iti poti da seama ca s-au investit bani grei in el(milioane de dolari) pentru grafici, fizici realiste, sunete, etc.
Ar fi imposibil sa lucrezi singur pentru producerea unui joc, pentru ca in afara de creearea lui in sine, mai este si o latura a promovarii(ca lumea sa stie de el) sau a licentierii sau a rezolvarii de buguri, sau a intretinerii serverelor pentru multiplayer, de asta numai marile companii sunt in stare sa produca jocuri atat de avansate, sa le zicem.(companii formate din sute de angajati).
Gandeste-te ca daca lor (care sunt sute), le ia aproape un an sa faca asta, dar amite unei singure persoane.
Daca totusi te crezi in stare, si ai abilitatea necesara pentru a face parte din marile compani, poti sa te interesezi pe http://www.frostbite.com/jobcategory/stockholm/ pentru slujbe alaturi de "greii" marketing-ului in materie de gaming!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat