| Poseidon69 a întrebat:

Salut
As dori un pc de gaming pe piese pana in 1600.
Vreau sa ruleze doar League of legends in 60+ fps-uri

7 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3265028/
Depaseste putin dar poti juca orice joc. Lol-ul il duce lejer.

| Poseidon69 explică (pentru marian37):

Da placa video?

| marian37 a răspuns (pentru Poseidon69):

Procesorul 2200g are a doua cea mai buna grafica integrata, dupa 2400g. Cu ce ti-am facut eu acolo poti juca orice joc(nu stiu daca si FARCRY 5) dar PUBG, GTA V duce sa nu mai zic de Lol care nu necesita atatea resurse.

| Protocal a răspuns:

Salut!

Placa de baza: MSI B250M Socket 1151. E ok in caz ca vrei sa dai OverClock la procesor (350 lei)

Procesor: Intel Pentium G4560 3.5 Ghz cu overclock pana la 3.9 Ghz. Pentru un pentium, isi face treaba de minune.(250lei)

Placa video:Radeon RX560 2GB GDDR5, OverClock pana la 1300
mhz (600-650 lei)

RAM: KINGSTON KVR24N17S6/4 4GB DDR4, 2400Mhz (200lei )

Sursa:be quiet! 80+ Bronze 530W, 530W sunt destui sa te tina overclock-ul pe procesor sau placa video ( 300lei)

Total: 1700 lei. imi pare rau ca a iesit cu 100 de lei peste buget.

Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| marian37 a răspuns (pentru Protocal):

Ce oc faci ma tu la g4560?rolling on the floor))) Ai pus o sursa de 300 de lei la un sistem low end, cu 4gb ram ce face? Pana si lol-ul merge mai bine cu 8gb.

| marian37 a răspuns (pentru Protocal):

Dupa ce ca procesorul nu suporta oc, nici placa de baza cu chipset b nu mere, iti trebuie z frate-miu.